Raspored

Sreda, 15. 10. 2014.

Jugoslovenska kinoteka / Yugoslav Film Archive

 

14:00

Festival Plus – 3minID – Identifilmuj se! / Festival Plus - 3minID – Identifilm yourself!

 

16:00

Festival Plus – STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Kulminacija karnevala / When the Carnival Culminates

Češka / Czech Republic

15’, 2013.

Reditelj / Directed by

Marija Ržimovska / Marie Římovská

 

Ophodi Halubajskih zvončara / Halubian Bell Ringers

Hrvatska / Croatia

65’, 2013.

Reditelj / Directed by

Tatjana Udović / Tatjana Udović

 

Kršteni u Dračevu / Baptized in Dračevo

Makedonija / Macedonia

36’ 25”, 2014.

Reditelj / Directed by

Jane Petruševski/ Jane Petruševski

 

18:00

Festival Plus – STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Moj put / My Way

Srbija / Serbia

15’, 2013.

Reditelj / Directed by

Petar Arsovski / Petar Arsovski

 

Moje ostrvo / My Island

Austrija / Austria

29’, 2011.

Reditelj / Directed by

Martin Cingl / Martin Zinggl

 

Sveta zemlja / Holyland

Izrael / Israel

53’, 2012.

Reditelj / Directed by

Ana Someršaf / Anna Somershaf

 

Kapetan i njegov Petko / Captain and his Friday

Slovenija / Slovenia

30’, 2013.

Reditelj / Directed by

Manca Filak, Žiga Gorišek / Manca Filak, Žiga Gorišek

 

Kulturna raskršća / Crossroads of Cultures

Srbija / Sebia

13’ 08”, 2013.

Reditelj / Directed by

Relja Pekić / Relja Pekić

Četvrtak, 16. 10. 2014.

Jugoslovenska kinoteka / Yugoslav Film Archive

 

12:00

STUDENTSKI OKRUGLI STO / Student ROUND TABLE

Razvoj samostalne studentske produkcije antropološkog filma / The Development of Independent Student Production of Anthropological Film

 

16:00

Festival Plus – STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Gricko / Gricko

Srbija / Serbia

12’ 28”, 2013.

Reditelj / Directed by

Katarina Milutinović, Ivan Begani, Luka Milenković / Katarina Milutinović, Ivan Begani, Luka Milenković

 

Ko te prati kući? / Who Follows You Home?

Srbija / Sebia

13’ 30”, 2013.

Reditelj / Directed by

Ivana Samardžić / Ivana Samardžić

 

Otogrifizam ili novi elitizam / Otogriffism or the New Elitism

Srbija / Serbia

8’ 19”, 2014.

Reditelj / Directed by

Gordana Kostić / Gordana Kostić

 

Tamni mesec / Darkmoon

Meksiko / Mexico

50’, 2013.

Reditelj / Directed by

Tomas Džon, Florijano Enrike Hernandez Kruz / Thomas John, Floriano Enrigue Hernández Cruz

 

Više od umetnosti / More than Art

Srbija / Serbia

17’ 49”, 2014.

Reditelj / Directed by

Milica Batričević, Milan Milin, Nenad Teofilović / Milica Batričević, Milan Milin, Nenad Teofilović

 

Betonske košnice / Concrete Hives

Srbija / Sebia

14’ 06”, 2013.

Reditelj / Directed by

Marko Nikolić, Ilija Janković, Kristina Živković / Marko Nikolić, Ilija Janković, Kristina Živković

 

18:00

Festival Plus – STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Merenja razlika / Measuring Difference

Nemačka / Germany

69’, 2013.

Reditelj / Directed by

Pip Hare / Pip Hare

 

Današnji argumenti / Because of Today

Nemačka / Germany

57’, 2013.

Reditelj / Directed by

Katarina Laranžeiro / Catarina Laranjeiro

 

Petak, 17. 10. 2014.

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

19:00

Svečano otvaranje XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma / Openinig Ceremony of the 23rd International Festival of Ethnological Film

 

GRAND PRIX „Dragoslav Antonijević“ XXII međunarodnog festivala etnološkog filma / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 23rd International Festival of Ethnological Film

Priče o Amsterdamu, SAD / Amsterdam Stories USA

Belgija / Belgium

360’, 2012.

Reditelj / Directed by

Rob Rumbaut, Rohir Van Ek / Rob Rombout, Rogier Van Eck

 

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Pustood / Pustood

Srbija / Serbia

55’, 2014.

Reditelj / Directed by

Nebojša Ilić Ilke / Nebojša Ilić Ilke

 

Subota, 18. 10. 2014.

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10:00

INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Zavisnost od pomoći. Problemi sistema NVO / AIDependence. The Many Ills of the NGO System

Belgija / Belgium

90’, 2014.

Reditelj / Directed by

Alis Smets, Frederik Bihman / Alice Smeets, Frederic Biegmann

 

12:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Bekstvo / The Escape

Izrael / Israel

74’, 2013.

Reditelj / Directed by

Meni Elijas / Meni Elias

 

13:30

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Ainu. Putevi do sećanja / Ainu. Pathways to Memory

Španija, Japan / Spain, Japan

82’, 2013.

Reditelj / Directed by

Markos P. Senteno Martin / Marcos P. Centeno Martín

 

Osenja Stare planine / Osenja of Stara Planina

Srbija / Serbia

26’ 43”, 2013.

Reditelj / Directed by

Svetlana Miljanić / Svetlana Miljanić

 

16:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Ples boga kukuruza / Dance of the Maize God

SAD / USA

96’, 2014

Reditelj / Directed by

Dejvid Lebrun / David Lebrun

 

Deca pustinje / Children of the Desert

Iran / Iran

10’, 2013.

Reditelj / Directed by

Sadat Rahimzade / Sa’adat Rahimzadeh

 

18:00

SPECIJALNI PROGRAM –Filmska grupa NUR / SPECIAL PROGRAMME – NUR Film Group

Sofija / Sofia

Nemačka / Germany

2’, 2013.

 

Salam alejkum, Nemačko / Salam Aleikum Allemagne

Nemačka / Germany

45’, 2010.

Mala soba / A Little Room

Nemačka / Germany

6’ 30”, 2009.

 

Pakovanje / Packing

Iran / Iran

4’, 2009.

 

Ljubav u Kaselu / Love in Kassel

Nemačka / Germany

13’, 2009.

 

Zajednička osnova razlika / Common Ground of Differences

Nemačka / Germany

16’, 2013.

 

Realpolitičari / Real Politicians

Nemačka / Germany

3’ 30”, 2011.

 

20:30

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Sreća…Obećana zemlja / Happiness…Promised Land

Francuska / France

94’, 2012.

Reditelj / Directed by

Loran Ase / Laurent Hasse

 

Usluga čobanska / Shepherd Service

Srbija / Sebia

16’ 45”, 2013.

Reditelj / Directed by

Zorica Petrović / Zorica Petrović

 

Nedelja, 19. 10. 2014.

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10:00

INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Nedovršena putovanja / Unfinished Journeys

Danska / Denmark

43’, 2012.

Reditelj / Directed by

Vladimir Tomić / Vladimir Tomić

 

Uvoz-izvoz Sv. Patrika / St. Patrick’s Import Export

Hrvatska / Croatia

25’ 47”, 2013.

Reditelj / Directed by

Marko Dimić / Marko Dimić

 

Vilbal / Wheelball

Srbija / Sebia

26’, 2013.

Reditelj / Directed by

Slađan Stojanović / Slađan Stojanović

 

12:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Neodoljiva želja za brkovima / An Itch for a Moustache

Belgija / Belgium

54’, 2014.

Reditelj / Directed by

Matjas Demar / Mathias Desmarres

 

13:30

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Osetiti putovanje mrtvih / Sensing the Journey of the Dead

Japan / Japan

45’, 2014.

Reditelj / Directed by

Satoru Ito / Satoru Ito

 

Učiteljica Ajavaska / The Teacher Ayahuasca

Češka / Czech Republic

76’, 2011.

Reditelj / Directed by

Vilijam Poltikovič / Viliam Poltikovič

 

16:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Zemlje truba / Brasslands

SAD / USA

84’, 2013.

Reditelj / Directed by

Meerkat Media Collective

 

Posrano siromaštvo / Poop on Poverty

Južnoafrička Republika, Danska / South Africa, Denmark

6’, 2013.

Reditelj / Directed by

Vidžej S. Džoda / Vijay S. Jodha

 

18:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Himlerov instrument / Instrument of Himmler

Finska / Finland

56’, 2014.

Reditelj / Directed by

Heiki Hutu-Hiltunen / Heikki Huttu-Hiltunen

 

Cvetanka / Tzvetanka

Bugarska, Švedska / Bulgaria, Sweden

66’, 2012.

Reditelj / Directed by

Julijan Tabakov / Youlian Tabakov

 

20:30

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Život bez reči / A Life without Words

Turska / Turkey

71’, 2011.

Reditelj / Directed by

Adam Ajzenberg / Adam Isenberg

 

Da li veruješ u ljubav? / Do you Believe in Love?

Izrael / Israel

50’, 2013.

Reditelj / Directed by

Dan Vaserman / Dan Wasserman

 

 

Ponedeljak, 20. 10. 2014.

Etnografski muzej u Beogradu – svečana sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Ceremonial Hall

 

12:00

OKRUGLI STO / ROUND TABLE

Uloga i značaj filmskog medija u očuvanju kulturnog nasleđa – od zapisa do autorskog stava / The Role and Importance of Film as a Medium in the Preservation of Cultural Heritage: from a Record to an Author’s Attitude

 

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10:00

INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Neko drugo Vojvodovo: razmišljanje u slikama / Another Vojvodovo: Thinking in Pictures

Češka / Czech Republic

34’, 2013.

Reditelj / Directed by

Mihal Pavlasek / Michal Pavlásek

 

Kratko putovanje sa Laslom Kunkovačom / Short Journey with Laszlo Kunkovacs

Srbija / Sebia

50’, 2013.

Reditelj / Directed by

Zoltan Bičkei / Zoltan Bicskei

 

13:30 

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

 

O, ribaru, druže stari / O Fisherman, My Old Man

Portugal / Portugal

58’, 2014.

Reditelj / Directed by

Amaja Sumpsi / Amaya Sumpsi

 

 

Pesma cveta / The Flower’s Song

Belgija, Ekvador / Belgium, Ecuador

61’, 2013.

Reditelj / Directed by

Žak Došan, Hoze Galinga / Jacques Dochamps, José Gualinga

 

16:00

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Priča Gesarovog barda / A Gesar Bard’s Tale

Finska / Finland

82’, 2013.

Reditelj / Directed by

Donah Kolman / Donagh Coleman

 

Ukratko / Bref

Španija / Spain

30’, 2013.

Reditelj / Directed by

Kristina Pitouli / Christina Pitouli

 

18:00

SPECIJALNI PROGRAM – Muzealac u svetu etnološkog filma – Istočna Srbija / SPECIAL PROGRAMME – Museum Professionals in the World of Ethnological Film – Eastern Serbia

Baba Stanijina crkva / Grandma Stanija’s Church

Srbija / Serbia

16’, 1998.

Reditelj / Directed by

Miroslav Vojinović / Miroslav Vojinović

 

Drugaričenje / Sisterhood

Srbija / Serbia

14’ 26″, 2004.

Reditelj / Directed by

Danica Đokić/ Danica Đokić

 

Blaga buba / Gentle Bug

Srbija / Serbia

6’ 15”, 2003.

Reditelj / Directed by

Suzana Antić/ Suzana Antić

 

Četrdesetodnevni pomen / Xeriohagy (40th Day)

Srbija / Serbia

13’, 2000.

Reditelj / Directed by

Zoran Antić / Zoran Antić

 

Bacanje krstova / Casting Crosses

Srbija / Serbia

12’ 12”, 2006.

Reditelj / Directed by

Danica Đokić/ Danica Đokić

 

20:30

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Svinje, šišarke i drugi smrtnici / Pigs, Pinecones and Other Mortals

Španija / Spain

11’, 2012.

Reditelj / Directed by

Patrisija Martinez del Hojo, Marija Antonija Montagut, Toni Ksou / Patricia Martínez del Hoyo, Maria Antònia Montagut, Toniu Xou

 

Pogrebnik / The Undertaker

Srbija, Nemačka / Serbia, Germany

52’, 2013.

Reditelj / Directed by

Dragan Nikolić / Dragan Nikolić

 

Utorak, 21. 10. 2014.

10:00

INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

Kosovski božur / The Kosovo Peony

BiH, Srbija / Bosnia and Herzegovina, Serbia

4’ 53”, 2012.

Reditelj / Directed by

Mira Lolić Močević / Mira Lolić Močević

 

Od zrna do slike / From Grain to Painting

Hrvatska, Srbija / Croatia, Serbia

75’, 2012.

Reditelj / Directed by

Branko Ištvančić / Branko Ištvančić

 

Obrisi davni u glasu obale: Svinica / Old Trails by the River’s Bank: Sviniţa

Rumunija / Romania

20’ 22”, 2014.

Reditelj / Directed by

Miodrag Obradov / Miodrag Obradov

 

16:00

INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Lokol, „škola“. Alvasi i Akije idu (i) u školu / Lokkol, “the School”. Alwasi and Akije go (also) to School

Italija / Italy

51’, 2013.

Reditelj / Directed by

Frančesko Sinčik / Francesco Sincich

 

Lazarice / Lazarice

Srbija / Serbia

25’ 43”, 2013.

Reditelj / Directed by

Svetlana Miljanić / Svetlana Miljanić

 

12:00

Etnografski muzej u Beogradu – svečana sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Ceremonial Hall

Konferencija za štampu i proglašenje pobednika XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma /Press conference and the winner announcement of the 23rd International Festival of Ethnological Film

 

19:00

Svečano zatvaranje XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma / Closing Ceremony of 23rd International Festival of Ethnological Film