Satnica

Preuzmite program (PDF)

Sreda 12. oktobar 2016. godine / Wednesday October 12, 2016

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

16.00
Informativni program / Informative programme
Sumnje i tajne/ Secrets and Doubts

Srbija / Serbia

14', 2012

REDITELJ / DIRECTED BY

Želimir Gvardiol / Želimir Gvardiol

 

Kovačka vodica / Smith’s Water

Srbija / Serbia

12', 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Radovan Đerić / Radovan Đerić

 

Delhijski snovi / Delhi Dreams

Nepal / Nepal

30', 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Rameš Kadka / Ramesh Khadka

 

Žene u lavabou / Women in Sink

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom

36', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Iris Zaki / Iris Zaki

 
19.00
Svečano otvaranje XXV međunarodnog festivala etnološkog filma / Openinig Ceremony of the 25th International Festivalo Ethnological Film
GRAND PRIX „Dragoslav Antonijević“ XXIV međunarodnog festivala etnološkog filma / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 24th International Festival of Ethnological Film

 

Šunu će doći / Shunu Will Come

Rusija / Russia

 42', 2011

Reditelj / Directed by

Salavat Juzejev / Salavat Yuzeev

 

 
21.00
Takmičarski program / In Competition
Anplagd/ Unplugged

Srbija / Serbia

51', 2013

REDITELJ / DIRECTED BY

Mladen Kovačević / Mladen Kovačević

 

Četvrtak 13. oktobar 2016 godine / Thursday October 13, 2016

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

09.30
Informativni program / Informative programme
U snu i na javi, celo selo umetničko delo / The Dream and the Reality – One Village, One Piece of Art

Srbija / Serbia

41', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Svetlana Miljanić / Svetlana Miljanić

 

Pastiri magle / Herders of the Mist

Španija / Spain

55', 2013

REDITELJ / DIRECTED BY

Domingo Moreno / Domingo Moreno

 
Broj koraka / The Number of Steps

Italija / Italy

13' 22”, 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Đanfranko Spitili / Gianfranco Spitilli

 
11.30
Non-professional program / Non-Professional Programme
Živele revolucionarke! / Long Live the Revolutionaries

Nemačka / Germany

53', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Golnaz Hurmazdi / Golnaz Hourmazdi

 

Zvonko i Ivanka / Zvonko and Ivanka

Slovenija / Slovenia

15', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Manca Filak, Žiga Gorišek / Manca Filak, Žiga Gorišek

 

Ne nadaj se / Never Hold Your Breath

Norveška / Norway

33:14', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Gil Or Urtreger / Gil Orr Urtreger

 

Neću da odem iz Eldona / I’m not Leaving Eldon

Švajcarcka / Switzerland

49', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Džesika Bolag / Jessica Bollag

 

 

14.30
Takmičarski program / In Competition
Pet života / Five Lives

Republika Slovačka / Slovak Republic

65', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Jaroslava Panakova / Jaroslava Panáková

 

Podučavanje neznanja / Teaching Ignorance

Francuska / France

52'

REDITELJ / DIRECTED BY

Tamara Erde / Tamara Erde

 

 
16.30
Takmičarski program / In Competition
Izvinite, pogrešili smo / Sorry, We Make Mistake

Srbija / Serbia

21', 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Radovan Đerić / Radovan Đerić

 
Porodične stvari / Family Matters

Izrael / Israel

67', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Noa Rot / Noa Roth

 

Psi nisu teroristi / Dogs are not Terrorist

Iran i Irak / Iran & Iraq

3', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Keivan Madžidi / Keivan Majidi

 

 

18.15
Takmičarski program / In Competition
Popika – zaboravljena dečja igra / Popik – Forgotten Child’s Game

Srbija / Serbia

20', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Olivija Sladojević, Vladimir Kajlović / Olivija Sladojević, Vladimir Kajlović

 

Ramci negde drugde / Out of Rama

Hrvatska / Croatia

27' 02'', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Ivo Kuzmanić / Ivo Kuzmanić

 

Sveti glasovi / Sacred Voices

Italija / Italy

45', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Renato Moreli / Renato Morelli

 
20.00
Takmičarski program / In Competition
Selo u srcu grada / Village in the Heart of the City

Srbija / Serbia

14' 30'', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Radovan Đerić / Radovan Đerić

 
Suri / Suri

Slovačka / Slovakia

65', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Pavol Barabaš / Pavol Barabáš

 

Traženje izlaza / Searching for the Exit

Republika Češka / Czech Republic

26', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Mihal Pavlasek / Michal Pavlásek

 
68 članova / 68 Members

Nepal / Nepal

36', 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Rameš Kadka / Ramesh Khadka

 

Petak 14. oktobar 2016 godine / Friday October 14, 2016

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 
10.00
Informativni program / Informative programme
Ženska priča / A Woman’s Story

Kanada / Canada

52', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Azra Rašid / Azra Rashid

 

Zemlja Udegejaca / Land of Udehe

Rusija / Russia

26’, 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Ivan Golovnjov / Ivan Golovnev

 

12.00
OKRUGLI STO / ROUND TABLE
Etnološki film i masovn(ost)a komunikacija / Ethnological Film and Mass(ive) Communication

 

14.00
Takmičarski program / In Competition
Koreni duše / Roots of the Soul

Rumunija / Romania

42' 15'', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Florin Andresku / Florin Andreescu

 

Nevesta Nila / Bride of the Nile

Francuska / France

63', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Eduar Mils-Afif / Edouard Mills-Affif

 

 
16.00
Takmičarski program / In Competition
Kristijan – „Ne boj se, samo veruj“ / Kristijan

Srbija / Serbia

15', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Nebojša Ilić Ilke / Nebojša Ilić Ilke

 

Reveka / Reveka

Belgija / Belgium

75', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Benžamen Kolo, Kristofer Jejts / Benjamin Colaux, Christopher Yates

 

Katrušnik / Katrushnik

Belorusija / Belarus

11' 17'', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Ales Lapo / Ales Lapo

 

18.00
Specijalni program / Special Programme
Nagrađeni filmovi Radio-televizije Srbije / Awarded Films of the Serbian Broadcasting Corporation
 
Božić u Polimlju / Cristmas in Polimlje

Srbija / Serbia

35', 1997

REDITELJ / DIRECTED BY

Milan Knežević / Milan Knežević

 

Krsna slava u Šumadiji/ Patron Saint’s Feast in Šumadija

Srbija / Serbia

30' 6'', 1996

REDITELJ / DIRECTED BY

Nikola Stanković / Nikola Stanković

 

Živ sam, još nisam umro/ I’m alive, I’m not dead yet

Srbija / Serbia

38', 2000

REDITELJ / DIRECTED BY

Kamenko Katić/ Kamenko Katić

 

20.00
Takmičarski program / In Competition
Naši pašnjaci, naše oranice/Our Pastures, Our Plough Lands

Srbija / Serbia

27' 06'', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Svetlana Miljanić / Svetlana Miljanić

 

Borba petlova / Cockfight

SAD / USA

30', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Alesandra Paskvino, Robert Lemelson / Alessandra Pasquino, Robert Lemelson

 

Glasovi Amazonije / Amazon Voices

Francuska / France

52', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Lusil Alemani, Larnija Šrajbi, Maržeri David / Lucile Alemany, Larnia Chraïbi, Margerie David

 

Subota 15. oktobar 2016. godine / Saturday October 15, 2016

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10.00
Informativni program / Informative programme
Karta iz prošlosti / Ticket from the Past

Nemačka / Germany

23', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Mirijam Štin / Miriam Steen

 

Putovanje do Crva Hranitelja / Journey to the Maggot Feeder

Estonija / Estonia

68', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Livo Niglas, Prit Tender / Liivo Niglas, Priit Tender

 

Silakasa / Sillaqasa

Holandija / The Netherlands

9', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Šaris Kopens / Sharis Coppens

 

12.00
Takmičarski program / In Competition
Nulti okrug / District Zero

Španija / Spain

67', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Pablo Iraburu, Horhe Fernandez Majoral, Pablo Tosko / Pablo Iraburu, Jorge Fernandez Mayoral, Pablo Tosco

 

K2 i nevidljive sluge / K2 and the Invisible Footmen

Pakistan, SAD, Brazil / Pakistan, USA, Brazil

54', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Jara Li / Iara Lee

 

14.00
Takmičarski program / In Competition
Majstorsko pismo: The Manual Co., Siniša Žarin / Master Craftsman’s Letter: The Manual Co., Siniša Žarin

Srbija / Serbia

21' 48'', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Ivan Kelemen / Ivan Kelemen

 

Dahra / Dahra

Italija / Italy

59’, 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Frančesko Sinčik / Francesco Sincich

 

Marin rečnik / Marie’s Dictionary

SAD / USA

9' 36'', 2014

REDITELJ / DIRECTED BY

Emanuel Von-Li / Emmanuel Vaughan-Lee
 

 
16.00
Takmičarski program / In Competition
Plava gajeta i sivi beton / Blue Boat, Grey Concrete

Crna Gora / Montenegro

30', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Vladimir Perović / Vladimir Perović

 

Tragovi rata / Traces of War

Nagorno Karabah, Jermenija, Nemačka / Nagorno Karabakh, Armenia, Germany

55'

REDITELJ / DIRECTED BY

Jana Rihter / Jana Richter

 

Probni brak / Trial Marriage

Srbija / Serbia

10', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Zorica Petrović / Zorica Petrović

 

Senke i prosvetljenja / Shadows & Illuminations

SAD / USA

35', 2010

REDITELJ / DIRECTED BY

Robert Lemelson / Robert Lemelson

 
18.30
Specijalni program / Special Programme
Muzealac u svetu etnološkog filma – Vojvodina / A Museum Professional in the World of Ethnological Film – Vojvodina

 

Zemlja vajaje / The Country of Vajaja

Srbija / Serbia

15', 2004

REDITELJ / DIRECTED BY

PetarJovanović / Petar Jovanović

 

Sveta Petka / St Paraskeve’s Day

Srbija / Serbia

20' 14'', 1998

REDITELJ / DIRECTED BY

Tatjana Babović / Tatjana Babović

 

Ništa slađe od meda / Nothing is Sweeter than Honey

Srbija / Serbia

30'

REDITELJ / DIRECTED BY

Mirko Pot / Mirko Pot

 

20.00
Takmičarski program / In Competition
Naši šetači – Pet antropoloških priča iz Srbije: Raskovnik – Sveti gral među biljkama / Our Walkers – Five Anthropological Stories from Serbia: Raskovnik – The Holy Grail Among Plants

Srbija / Serbia

23' 08'', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Olivera Pančić / Olivera Pančić

 

Hoakin Dijaz, reči protiv zaborava / Joaquin Diaz, words against Oblivion

Španija / Spain

60' 51'', 2016

REDITELJ/DIRECTED BY

Ines Toaria Teran / Inés Toharia Terán

 

Ulica iz detinjstva / Street of Childhood

Bosna i Hercegovina – Republika Srpska / Bosnia and Herzegovina – Republic of Srpska

5' 30''

REDITELJ / DIRECTED BY

Mira Lolić Močević/ Mira Lolić Močević

 

Nedelja 16. oktobar 2016. godine / Sunday October 16, 2016

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

11.30
Informativni program / Informative programme
Najduža trka / The Longest Race

Španija / Spain

51', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Havijer Trijana, Ruben San Bruno / Javier Triana, Ruben San Bruno

 

Poletanje / Taking off

Španija / Spain

57', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Alvaro Orus / Alvaro Orus

 

14.00
Informativni program / Informative programme
Vo, svetinja / An Ox, Sanctity

Srbija / Serbia

25' 33”, 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Vladimir Perović / Vladimir Perović

 

San o Jerusalimu / The Jerusalem Dream

Izrael / Israel

54', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Meni Elijas / Meni Elias

 

Brojanje talasa / Counting the Waves

Indija / India

16', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Šajok Mukopadjaj / Shayok Mukhopadhyay

 

16.00
Informativni program / Informative programme
Isterivanje zlog vetra / Banishing the Ill Wind

Italija / Italy

52', 2016

REDITELJ / DIRECTED BY

Donato Kanoza / Donato Canosa

 
Samson, kišobran, suncobran / Samson, Umbrella, Parasol

Hrvatska / Croatia

56', 2015

REDITELJ/DIRECTED BY

Davor Borić / Davor Borić

 

Berberin / The Barber

Španija / Spain

26', 2015

REDITELJ / DIRECTED BY

Frančeska Filips / Francesca Phillips

 

 

19.00
Svečano zatvaranje XXV međunarodnog festivala etnološkog filma / Closing Ceremony of the 25th International Festival of Ethnological Film
Proglašenje pobednika XXV međunarodnog festivala etnološkog filma / The winner announcement of the 25th International Festival of Ethnological Film