Сатница

Преузмите програм (PDF)

Уторак 10. октобар 2017.

11:00
информативни програм / informative programme
СВАКОДНЕВНИ ЖИВОТ/ EVERYDAY LIFE

 

Разговори покрај пута: Раде са Вујичић воде/ Talks by the Road: Rade of Vujičić Voda

Србија / Serbia 17’, 2016

Добривоје и Добрила Пантелић / Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Разговори покрај пута: Боса Васиљевић / Talks by the Road: Bosa Vasiljević

Србија / Serbia 8’, 2016

Добривоје и Добрила Пантелић / Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Казанџија ватру заложио/ Fire under the Still

Србија / Serbia 17’ 46'', 2016

Добривоје и Добрила Пантелић / Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Док јагањци не утихну/ Until the Lambs Get Silenced

Србија / Serbia 6’, 2017

Предраг Тодоровић, Слађан Богдановић / Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 

Оскара / Oskara

Шпанија / Spain 72’, 2017

Пабло Ирабуру, Ињаки Алфорха / Pablo Iraburu, Iñaki Alforja

 

 

13:00
информативни програм / informative programme
ПОЛОЖАЈ ЖЕНА / THE POSITION OF WOMEN

 

Пемба се враћа у Голи / Pemba returns to Goli

Шпанија / Spain 53’, 2017

Ђозеп Перез /Josep Perez

 

Девојачки клуб / The girls’ club

Италија / Italy 35’, 2017

Стефанија Донаера /Stefania Donaera

 

 

15:00
информативни програм / informative programme
ПОЛОЖАЈ ЖЕНА/ THEPOSITION OF WOMEN

 

Жене топлих руку/ The Women of warm hands

Мексико / México 72’, 2017

Адријан Масијас Дијаз / Adrián Macías Díaz

 

 

18:00
GRAND PRIX ПРОШЛОГОДИШЊЕГ ФЕСТИВАЛА / Grand Prix of the last year’s Festival
НУЛТИ ОКРУГ/ DISTRICT ZERO

Шпанија / Spain 67’

Пабло Ирабуру, Хорхе Фернандез Мајорал, Пабло Тоско / Pablo Iraburu, Jorge Fernandez Mayoral, Pablo Tosco

 

 
19:00
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ XXVI МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ЕТНОЛОШКОГ ФИЛМА / Openinig Ceremony of the 26th International Festival of Ethnological Film

 

 

20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
ПОЛОЖАЈ ЖЕНА У ДРУШТВУ И МАРГИНАЛНЕ ГРУПЕ/ THE SOCIAL POSITION OF WOMEN AND MARGINAL GROUPS
 
Ткање прича / Weaving stories

Шпанија / Spain 57’, 2015

Kлара Калвет / Clara Calvet

 

Обећање / Promise

Србија, Белгија / Serbia, Belgium 74'

Жељко Митровић, Душан Гајић / Željko Mitrović, Dušan Gajić

 

 

Света водица / Sacred Water

Белгија/ Belgium 56’, 2016

Оливије Журден / Olivier Jourdain

 

Среда 11. октобар 2017.

11:00
информативни програм / informative programme
СВАКОДНЕВНИ ЖИВОТ/ EVERYDAY LIFE

 

Боје алфабета / Colours of the Alphabet

Уједињено Краљевство, Нови Зеланд, Замбија / United Kingdom / New Zealand / Zambia 80’, 2016

Аластeр Кол /Alastair Cole

 

Седамдесет кућа – нигде никог/ Seventy Homes – No People

Србија / Serbia 20’, 2017

Милан Брајовић /Milan Brajović

 

 
13:00
информативни програм / informative programme
СВАКОДНЕВНИ ЖИВОТ / EVERYDAY LIFE

 

Удружење мираџија/ Association of Matrilocal Husbands

Србија / Serbia 9’, 2013

Предраг Тодоровић, Слађан Богдановић /Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 

Нежни корени / Gentle Roots

Румунија / Romania 29’50'', 2017

Флорин Андрееску/Florin Andreescu

 

ПРОБЛЕМИ ИДЕНТИТЕТА/ IDENTITY ISSUES

 

Будућност је огромна / Future, It's far too big

Италија / Italy 80’, 2014

Ђузи Букери, Микеле Читони /Giusy Buccheri, Michele Citoni

 

 

15:00
СTУДEНTСКИ ПРОГРАМ / STUDENT programme
 
Јединство: модни трендови у Акри / Unity: Dress-scapes of Accra

Холандија / Netherlands 36’, 2016

Мара Лин Фишер / Mara Lin Visser

 

Наздравље / Gezoindelach

Израел / Israel  28’

Ефрат Бергер / Efrat Berger

 

Прашина / Dust

Непал / Nepal 49’, 2016

Дипак Толанге / Deepak Tolange

 

 

18:00
СПЕЦИЈАЛНИ програмI / SPECIAL programmes
АУСТРАЛИЈСКА ФИЛМСКА УКРШТАЊА / AUSTRALIAN SCREEN INTERSECTIONS

Универзитет Свинбурн / Swinburne University of Technology(недостају наслови филмова?)

(Магија Мелбурна, Пионири и ентузијасти, Приче о етничкој разноликости, Урођеничка култура у фокусу, Млади Аустралијанци у иностранству)

 

20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
ПОЛОЖАЈ ЖЕНА У ДРУШТВУ И МАРГИНАЛНЕ ГРУПЕ
 
 

Маркиз Ваврен: од племићког имања до џунгле / Wavrin, from the manor to the jungle

Белгија / Belgium 85', 2017

Грејс Bинтер, Лик Плантије / Grace Winter, Luc Plantier

 

Последњи плес / The Last Dance

Италија / Italy 55’, 2012

Дијего Диноченцо / Diego D’Innocenzo

 

Шанко си Бонка залиби / Šanko Fell in Love with Bonka

Србија / Serbia 29’, 2017

Вања Чолић / Vanja Čolić

 

Четвртак 12. октобар 2017.

11:00
информативни програм / informative programme
ПРОБЛЕМИ ИДЕНТИТЕТА, ИЗБЕГЛИШТВА, ЗАЈЕДНИЧКОГ ЖИВОТА/ PROBLEMS OF IDENTITY, LIFE IN EXILE AND COEXISTENCE

 

Либан – осваја Светски куп / Lebanon wins the World Cup

Либан / Lebanon 23’, 2017

Тони Елхури, Антони Лапе /Tony ElKhoury, Anthony Lappé

 

Балада за Сирију / Ballad for Syria

Турска, Сирија / Turkey, Syria 44’, 2017

Еда Елиф Тибет, Маиса Алхафез /Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez

 

 

12:00
Међународна радионица
НОВЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ И НЕМАТЕРИЈАЛНО КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ

(у сарадњи с Регионалним Центром UNESCO за очување нематеријалног културног наслеђа у Југоисточној Европи, Софија (Бугарска)

 

 

13:00
информативни програм / informative programme
ОБИЧАЈИ, РИТУАЛИ/ CUSTOMS, RITUALS
 
Тама Гаун – село бакра / Tama Gaun - the Copper Village

Непал, Норвешка/ Nepal, Norway 89’, 2015

Фруде Стурос, Дипеш Харел /Frode Storaas, Dipesh Kharel

 

Одлете Марија / Maria flies away

Италија/ Italy 15’ 54'', 2016/2017

Микеле Самарко /Michele Sammarco

 

 

15:00
СTУДEНTСКИ ПРОГРАМ / STUDENT programme

 

Жене из моје породице / Ladies of My Family

Јапан / Japan67’, 2016

Лиу Гаоли / Liu Gaoli

 

Барски дијалози / Swamp Dialogues

Холандија, Румунија /Netherlands, Romania53’, 2015

Илдико Зонга Плајаш/ Ildikó Zonga Plájás

 

 
18:00
СПЕЦИЈАЛНИ програмI / SPECIAL programmes
АУСТРАЛИЈСКА ФИЛМСКА УКРШТАЊА / AUSTRALIAN SCREEN INTERSECTIONS

Регионални уметнички центар Баркли  / Barkly Regional Arts

(Магија Мелбурна, Пионири и ентузијасти, Приче о етничкој разноликости, Урођеничка култура у фокусу, Млади Аустралијанци у иностранству)

 

20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
СВАКОДНЕВНИ ЖИВОТ/ EVERYDAY LIFE

 

Прича о Звуцима Сахела / A Story of Sahel Sounds

Немачка / Germany 82’, 2016

neopankollektiv

 

Гуру, породица хиџри / Guru, a Hijra Family

Француска, Белгија / France, Belgium 75’, 2016

Лори Колзон, Аксел Лe Дофен / Laurie Colson, Axelle Le Dauphin

 

У потрази за шаманом / In serach of the shaman

Француска / France 95’, 2016

Пјер Боканфузо / Pierre Boccanfuso

 

Петак 13. октобар 2017.

11:00
информативни програм / informative programme
ОБИЧАЈИ, РИТУАЛИ/ CUSTOMS, RITUALS

 

Сокотра, острво духова / Socotra, the island of djinns

Шпанија / Spain 64’, 2016

Хорди Естева /Jordi Esteva

 

Ђаволски покрети / The devil’s moves

Шпанија/ Spain 82’, 2015

Доминго Морело /Domingo Morelo

 

Стижу духови / Here Come the Spirits

Чешка / Czech Republic 26’, 2014

Вилијам Полтикович /Viliam Poltikovič

 

 

14:00

 

Прашина времена / Dust of time

Русија / Russia 25’, 2017

Нађа Захарова /Nadya Zakharova

 

Боли Бана / Boli Bana

Белгија / Belgium 60’, 2017

Сајмон Гилард /Simon Gillard

 

Нунта/ Nunta

Србија / Serbia 11’9'', 2017

Звездана Станојевић / Zvezdana Stanojević

 

Голубиначке мачкаре / Golubinci Carnival

Србија / Serbia 30’23'', 2017

Владимир Перић / Vladimir Perić

 

 
16:30
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
ОБИЧАЈИ, РИТУАЛИ/ CUSTOMS, RITUALS
 
Ко је твој деда? / Who is your grandfather?

Немачка / Germany 23’ 44”, 2016

Сунџа Ким, Рикисабуро Сато / Sunjha Kim, Rikisaburo Sato

 

Како живети заједно? / How to live together?

Србија / Serbia 52’, 2015

Ружица Цица Лукић / Ružica Cica Lukić

 

 

18:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
ОБИЧАЈИ, РИТУАЛИ/ CUSTOMS, RITUALS

 

Курупира / Curupira

Португалија / Portugal 11’ 45”, 2016

Педро Фигеиредо Нето / Pedro Figueiredo Neto

 

Духови / Spirits

Тајланд / Thailand 4’ 30”, 2017

Рајан Андерсон / Ryan Anderson

 

Нема задушница / No Panikhide

Србија / Serbia 10’, 2013

Предраг Тодоровић, Слађан Богдановић / Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 

 

19:00
СПЕЦИЈАЛНИ програм / SPECIAL programmes
ИЗ НОВИЈЕ ПРОДУКЦИЈЕ ЕТНОГРАФСКОГ МУЗЕЈА У БЕОГРАДУ / FROM THE RECENT PRODUCTION OF THE ETHNOGRAPHIC MUSEUM IN BELGRADE

 

Као што иду ђевојке / Like other girls do

САД–Србија / USA – Serbia 25’

Мелиса Потер / Melissa Potter

 

 

20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
СВАКОДНЕВНИ ЖИВОТ/ EVERYDAY LIFE
 
Мали људи. Велико дрвеће / Small people. Big trees

Русија / Russia 45’, 2016

Вадим Витовцев / Vadim Vitovtsev

 
Па Џо и Лав / Paa Joe & The Lion

Велика Британија / United Kingdom 72’, 2016

Бенџамин Вигли / Benjamin Wigley

 

Необична повест о Принцу Детмеру / The strange story of Prince Dethmer

Француска / France 21’ 29 ”, 2017

Адријен Ла Вапер, Корто Ваклав / Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav

 

Кукморски момци / Kukshel guys

Русија / Russia 34’, 2016

Салават Јузејев / Salavat Yuzeev

 

Субота 14. октобар 2017.

11:00
информативни програм / informative programme
ОБИЧАЈИ, РИТУАЛИ/ CUSTOMS, RITUALS

 

Љопе на шкрип / Cracking Shoes

Србија / Serbia 24’24'', 2017

Владимир Перовић /Vladimir Perović

 

Не стидим се села рођенога / I’m not Ashamed of My Home Village

Хрватска / Hrvatska 30’10'', 2016

Давор Борић /Davor Borić

 
Између кућа и космоса / Among Houses and the Cosmos

Холандија / Netherlands 60’, 2016

Коштана Бановић /Koštana Banović

 

 
13:00
СПЕЦИЈАЛНИ програмI / SPECIAL programmes
ПРОГРАМ ID3MIN / PROGRAMME ID3MIN
Она, он, или...? / She, He, or...?

 

 

14:00
СTУДEНTСКИ ПРОГРАМ / STUDENT programme

 

Није живот једна жена / Drag Me To Heaven

Србија / Serbia 12’ 29”

Стефан Пејић, Нина Шашић, Марија Мркић / Stefan Pejić, Nina Šašić, Marija Mrkić

 

Осећање историје / The Feel of History

Холандија / Netherlands29’, 2017

Лизе Зурне / Lise Zurné

 

Скопска симфонија / The Symphony of Skopje

Македонија / Macedonia 13’ 30”, 2016

Нина Младеновић, Анђела Достанић, Марија Мркић, Андреј Татарчевски / Nina Mladenović, Anđela Dostanić, Marija Mrkić, Andrej Tatarčevski

 

Carpe Diem

Македонија / Macedonia 20’ 52”, 2016

Мила Петровска, Кристина Паскоска / Mila Petrovska, Kristina Paskoska

 

 

16:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
ПРОБЛЕМИ ИДЕНТИТЕТА, СУКОБИ КУЛТУРА / IDENTITY ISSUES, CULTURE CLASHES

 

Зграби и бежи / Grab and Run

Шпанија, Немачка / Spain, Germany 85', 2017 

Роже Корела / Roser Corella

 

 

Наша планина / Our Mountain

Бразил / Brazil 36’, 2016

Палома Јањез Серано, Бенџамин Љоренс Рокамора, Стефаниjа Виља, Даниел Лема, Клара Клајнингер, Спирос Герусис / Paloma Yáñez Serrano, Benjamin Llorens Rocamora, Stefania Villa, Daniel Lema, Clara Kleininger, Spyros Gerousis

 

Име Мухамед / Mohamed, the first name

Француска / France 15’, 2016

Малика Заири / Malika Zairi

 

Наши људи / Our Folks

Србија / Serbia 24’ 47”, 2017

Светлана Миљанић / Svetlana Miljanić

 

 

20:00
ДОДЕЛА НАГРАДА ИСВЕЧАНО ЗАТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА / Awards and Closing Ceremony