Сатница

Уторак 6. 10. 2015 / Tuesday October 6, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 
16:00
Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME
 
Живети са кечуанским језиком / Living Quechua
Runasimiwan Kawsay
САД / USA
18', 2014
Редитељ / Directed by
Кристина Младич Џени / Christine Mladic Janney
 
Деца пустиње Калахари / Children of the Kalahari
Норвешка / Norway
42' 52'', 2015
Редитељ / Directed by
Велина Нинкова / Velina Ninkova
 
Живи живот / A Living Life
Et Levende Liv
Норвешка / Norway
33' 43'', 2015
Редитељ / Directed by
Ајлин Дезире Карајазган / Aylin Desirée Karayazgan
 
 
18:00
Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME
 
Пастири флаша / Bottle Herders
Pastevci Lahvi
Чешка Република / Czech Republic
47' 13'', 2015
Редитељ / Directed by
Габријела Фаткова / Gabriela Fatková
 
Одјек планине / Alpine Rings Linger
Almklang hallt nach
Немачка / Germany
20', 2014
Редитељ / Directed by
Фуми Такајанаги / Fumi Takayanagi
 
Између два Ђованија / In Between Giovannis
In Between Giovannis
Немачка, Италија / Germany, Italy
21', 2014
Редитељ / Directed by
Клара Миранда Шерфиг / Clara Miranda Scherffig
 

Среда 7. 10. 2015 / Wednesday October 7, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema
15:00
Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME
 
Кретање је благослов / Movement is a Blessing
Haraka Baraka
Уједињено краљевство / United Kingdom
26' 43'', 2014
Редитељ / Directed by
Лана Аскари / Lana Askari
 
Играјмо се града / City Play
Уједињено краљевство, Египат / United Kingdom, Egypt
31' 09'', 2015
Редитељ / Directed by
Палома Јањез Серано / Paloma Yáñez Serrano
 
Чудне звери / Strange Beasts
Уједињено краљевство / United Kingdom
17' 51'', 2014
Редитељ / Directed by
Кристон Џексон / Kriston Jackson
 
Напред / Forward
Adelante
САД / USA
28', 2015
Редитељ / Directed by
Ноам Озбанд / Noam Osband
 
17:00
ИД3мин / ID3min
 
Живот са животињама / A Life with Animals
Београд, Србија / Belgrade, Serbia
3’ 01’’, 2015
Аутор / Author
Мирјана Петрић / Mirjana Petrić
 
Идентитет опустелог града / The Identity of An Abandoned Town
Нова Варош, Србија / Nova Varoš, Serbia
1’18’’, 2015
Аутор / Author
Адис Гогалић / Adis Gogalić
 
Just Life
Пријепоље, Србија / Prijepolje, Serbia
2’49’’, 2015
Аутор / Author
Стефан Коњокрад / Stefan Konjokrad
 
Певај / Sing!
Кикинда, Србија / Kikinda, Serbia
2’40’’, 2015
Аутор / Author
Дијана Бабић / Dijana Babić
 
Тенисер / A Tennis Player
Кикинда, Србија / Kikinda, Serbia
1’11’’, 2015
Аутор / Author
Саша Бабић / Saša Babić
 
Матурски плес / High-School Graduation Dance
Кикинда, Србија / Kikinda, Serbia
1’11’’, 2015
Аутор / Author
Биљана Бабић / Biljana Babić
 
Улични ствараоци / Street Artists
Београд, Србија / Belgrade, Serbia
2’59’’, 2015
Аутор / Author
Горан Учек / Goran Uček
 
Еурека / Eureka!
Београд, Србија / Belgrade, Serbia
2’58’’, 2015
Аутор / Author
Бојан Поповић / Bojan Popović
 
Мој град / My City
Београд, Србија / Belgrade, Serbia
1’32’’, 2015
Аутор / Author
Иван Стругаревић / Ivan Strugarević
 
Све је само посао / It's All Just Business
Београд, Србија / Belgrade, Serbia
58’’, 2015
Аутор / Author
Драган Ивановић / Dragan Ivanović
 
Стара домовина / The Old Motherland
Торонто, Канада / Toronto, Canada
2’25’’, 2015
Аутор / Author
Јаков Мусафија / Jakov Musafija
 
19:00
Свечано отварање XXIV међународног фестивала етнолошког филма / Openinig Ceremony of the 24th International Festival of Ethnological Film
 
GRAND PRIX „Драгослав Антонијевић“ XXIII међународног фестивала етнолошког филма / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 23rd International Festival of Ethnological Film
Да ли верујеш у љубав? / Do you Believe in Love?
Израел / Israel
50’, 2013.
Редитељ / Directed by
Дан Васерман / Dan Wasserman
 
 
21.00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Еоха / Eoha
Еоха
Црна Гора / Montenegro
22', 2015
Редитељ / Directed by
Владимир Перовић / Vladimir Perović
 
 

Четвртак 8. 10. 2015 / Thursday October 8, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema
 
12.00
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME
 
Лиђија / Ligia
Ligia
Канада / Canada
20’, 2014
Редитељ / Directed by
Ђовани Принчигали / Giovanni Princigalli
 
Ноћ тепиха – између божанског и профаног / Night of The Carpets – Amidst Divine and Profane
Nois dos tapetas – Etre o divino e o profano
Португал / Portugal
14’, 2014
Редитељ / Directed by
Флавио Жакоме де Круз / Flávio Jácome de Cruz
 
Кораци по ватри / Steps in the Fire
Стьпки б огъня
Бугарска / Bulgaria
50’, 2015
Редитељ / Directed by
Aндреј Хаџивасиљев, Мелоди Џилберт / Andrey Hadjivasilev, Melody Gilbert
 
На добро вам Салвестрово / New Year’s Eve on the Island of Biševo
Na dobro vam Salvestrovo
Хрватска / Croatia
29’ 57”, 2014
Редитељ / Directed by
Давор Борић / Davor Borić
 
14:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Долина јунака / Valley of the Heroes
Тибет / Tibet
53', 2013
Редитељ / Directed by
Кашем Ђал /Khashem Gyal
 
Заточени због кануна / Prisoners of Kanun
Prisioneros del Kanun
Шпанија / Spain
30', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Розер Корела / Roser Corella
 
Продаја деце / Child-Selling
Prodaja djece
Хрватска / Croatia
Редитељ / Directed by
Иво Кузманић / Ivo Kuzmanić
 
 
16:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Архимандрит / Archimandrite
Archimandryta
Пољска / Poland
52', 2012
Редитељ / Directed by
Јежи Калина / Jerzy Kalina
 
Чекајући воз и кишу / Waiting For The (T)Rain
Француска / France
25', 2015
Редитељ / Directed by
Симон Пане / Simon Panay
 
Легенда о Вероники Десинићкој / The Legend of Veronika Desinićka
Legenda o Veroniki Desinićkoj
Хрватска / Croatia
44' 53'', 2014
Редитељ / Directed by
Љиљана Шишмановић, Давор Борић / Ljiljana Šišmanović, Davor Borić
 
 
18:00
СПЕЦИЈАЛНИ ПРОГРАМ –1, 2, 3 … Grand Prix / SPECIAL PROGRAMME – 1, 2, 3 … Grand Prix
 
ПОСЛЕДЊА ВАЉАРИЦА У СОЛОТУШИ / The Last Felting Mill at Solotuša
Србија / Srbija
26’, 1990
Редитељ / Directed by
Радослав Огњеновић / Radoslav Ognjenović
 
МАРГА ЗА ВОЈНИКА / Marga for A Soldier
Србија / Srbija
29’, 1990
Редитељ / Directed by
Драгослав Лутовац / Dragoslav Lutovac
 
ВЕСЕЉЕ У ЖДРЕЛУ / A Celebration at Ždrelo
Србија / Srbija
44’, 1990
Редитељ / Directed by
Драгослав Лутовац / Dragoslav Lutovac
 
 
20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Корени у срцу / Roots in the Heart
Roots in the Heart
Немачка / Germany
75', 2015
Редитељ / Directed by
Џејмс Камерон / James Cameron
 
Готово пријатељи / Almost friends
Linor and Samar
Израел / Israel
60', 2015
Редитељ / Directed by
Ницан Офир / Nitsan Ofir
 

Петак 9. 10. 2015 / Friday October 9, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema
 
12:00
ОКРУГЛИ СТО / ROUND TABLE
 
Фестивал и домаћи Филм – Пут (без) повратка!?
The Festival and the National Cinematography – The Way of (no) Return!?
 
13:30
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME
 
Бесани џигит / Sleepless Djigit
Sleepless Djigit
Белгија, Луксембург, Киргистан / Belgium, Luxembourg, Kyrgyzstan
43’, 2013
Редитељ / Directed by
Марк Рекја, Кристоф Ролен / Marc Recchia, Christophe Rolin
 
После краја / After the End
После крајот
Република Македонија / Republic of Macedinia
4' 15'', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Љупчо Петровски / Ljupcho Petrovski
 
Мој Орфеј / My Orpheus
Србија / Serbia
19' 07'', 2015
Редитељ / DIRECTED BY
Бојана Богдановић, Драган Цицварић / Bojana Bogdanović, Dragan Cicvarić
 
Освајачи свете длаке / The Champions of the Holy Hair
Les combattants du poil sacré
Белгија / Belgium
26', 2015
Редитељ / Directed by
Флоријан Вале / Florian Vallée
 
Сви путеви воде у Радошић / All Roads Lead to Radošić
Svi putevi vode u Radošić
Хрватска / Croatia
30' 05'', 2015
Редитељ / DIRECTED BY
Марко Димић / Marko Dimić
 
 
16:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Земља са много домова / The Land of Many Palaces
The Land of Many Palaces
Кина, Уједињено краљевство / China, United Kingdom
61', 2014
Редитељ / Directed by
Адам Смит, Тинг Сонг / Adam Smith, Ting Song
 
Швајцарско јодловање / Swiss Yodelling – 30 Years Later
Француска / France
68', 2015
Редитељ / DIRECTED BY
Хуго Цемп / Hugo Zemp
 
 
18:30
СПЕЦИЈАЛНИ ПРОГРАМ – Музеалац у свету етнолошког филма – Западна Србија
SPECIAL PROGRAMME – A museum professional in the world of ethnological film – West Serbia
 
ГЕКОН / GEKON
16', 2004
Редитељ / Directed by
Милан Брајовић / Milan Brajović
 
РАКИЈАДА / PLUM BRANDY FAIR
17', 2010
Редитељ / Directed by
Милан Брајовић / Milan Brajović
 
ПЕТРОВСКЕ ЛИЛЕ / ST PETER'S LILE
18', 2006.
Редитељ / Directed by
Снежана Шапоњић Ашанин, Милан Брајовић / Snežana Šaponjić Ašanin, Milan Brajović
 
 
20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Корени зла / Roots of Evil
Корени зла
Србија
23', 2015
Редитељ / Directed by
Желимир Гвардиол / Želimir Gvardiol
 
Руанда, живот после... Приче мајки / Rwanda, Life Goes On
Rwanda, la vie après (Paroles De Mères)
Белгија / Belgium
70', 2014
Редитељ / Directed by
Беноа Дерво, Андре Весај / Benoir Dervaux, Andrè Versaille
 
Нисте добродошли / The Unwelcoming
Израел / Israel
73', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Роби Елмалијах / Robby Elmaliah
 

Субота 10. 10. 2015 / Saturday October 10, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema
 
12:00
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME
 
Свирај, било шта! / Play, no matter what!
Play, no matter what!
Холандија /The Netherlands
54', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Ким ван Хастер / Kim Van Haaster
 
Истина под земљом. Гватемала, тихи геноцид / The Truth Beneath The Ground. Guatemala, The Silenced Genocide
La verdad bajo la tierra. Guatemala, el genocidio silenciado
Гватемала, Шпанија / Guatemala, Spain
60', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Ева Виламала / Eva Vilamala
 
 
14:00
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME
 
Заједничко стадо коза из Регоуфе / The Community Goat Herd of Regoufe
Rebanho comunitário de cabaras de Regoufe
Португалија / Portugal
17', 2013
Редитељ / DIRECTED BY
Фернандо Паулино / Fernando Paulino
 
Сви путеви воде у Гучу / All Roads Lead to Guča
Србија / Serbia
25' 14'', 2013
Редитељ / DIRECTED BY
Светлана Миљанић, Олга Седрович / Svetlana Miljanić, Olga Sedrovič
 
Производња сакралне уметности у Вале до Коронадо / Production of Sacred Art in the Vale do Coronado
A produção de arte sacra no Vale do Coronado
Португалија / Portugal
17', 2013
Редитељ / DIRECTED BY
Фернандо Паулино / Fernando Paulino
 
Бадње јутро у Каменој Гори / The Morning Before Christmas at Kamena Gora
Србија / Serbia
21', 2014
Редитељ / DIRECTED BY
Милева Малешић / Mileva Malešić
 
 
16:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Свет банана / Mondo Banana
САД, Канада, Финска, Тајланд / USA, Canada, Finland, Thailand
60', 2013
Редитељ / DIRECTED BY
Рајан Вајт / Ryan White
 
Од поља до стола / Bread and Wine:from the farm to the table
Pão e Vinho: do campo À mesa
Португалија / Portugal
17', 2013
Редитељ / Directed by
Фернандо Паулино / Fernando Paulino
 
Ми смо Роми / Sam Roma, We are Gypsies
Sam Roma, Είμαστε Τσιγγάνοι
Грчка / Greece
Редитељ / Directed by
Марина Данези / Marina Danezi
 
 
18:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Шуну ће доћи / Shunu will come
Шуну, который придет
42', 2011
Редитељ / Directed by
Salvat Yuzeev
 
Силажење са анђелима / Descending with Angels
Данска / Denmark
75', 2014
Редитељ / Directed by
Кристијан Сур / Christian Suhr
 
 
20:00
ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION
 
Ковач / The Blacksmith
Србија / Serbia
37', 2013
Редитељ / Directed by
Игор Цицмил / Igor Cicmil
 
Разговори с ваздухом / Talking to the Air: The Horses of the Last Forbidden Kingdom
Непал, САД / Nepal, USA
59', 2014
Редитељ / Directed by
Софи Дија Пегрум / Sophie Dia Pegrum
 
Фатума и Асја, две афарске девојчице у Етиопији / Fatuma And Asya. Two Afar Girls in Ethiopia
Fatuma Kee Asya – Etiopia Qafarih Sayyoh Nammayih Mano
Италија / Italy
59', 2014
Редитељ / Directed by
Франческо Синчик / Francesko Sincich
 

Недеља 11. 10. 2015 / Sunday October 11, 2015

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema
 
12:00
Конференција за штампу / Press conference
 
14:00
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME
 
Il faut donner à manger aux gens: култура исхране у Камеруну / Il faut donner à manger aux gens: Alimentary Practices in Cameroon
Il faut donner à manger aux gens: Pratiche culturali dell'alimentazione in Camerun
Италија / Italy
63', 2015
Редитељ / Directed by
Паола Анцике, Иван Барња / Paola Anziché, Ivan Bargna
 
Многољубљени / Wellbeloved
Wellbeloved
Уједињено краљевство / United Kingdom
17’, 2014
Редитељ / Directed by
Stewart Morgan
 
Промене у традиционалном начину исхране: штрудла с јабукама / Changes of traditional food. Apple strudel
Proměny tradični stravy. Changes of traditional food. Štrúdl/štrudel/strudel/štrúdl'a/apple strudel
Чешка Република / Czech Republic
28' 59'', 2013
Редитељ / DIRECTED BY
Јарослав Оченашек / Jaroslav Otčenášek
 
Лосос, медведи и љубав ка плесу – са Ителменима на Камчатки / Salmon, Bears, Love Dances – With the Itelmen on Kamchatka
Lachse, Bären, Liebestänze – Bei den Itelmenen auf Kamtschatka
Немачка / Germany
44', 2015
Редитељ / DIRECTED BY
Кристоф Бекел / Christoph Boekel
 
Живот и смрт у Прах Вихарну / Life and Death at Preah Vihear
Life and Death at Preah Vihear
Тајланд, Камбоџа, САД / Thailand, Cambodia, USA
51', 2015
Редитељ / DIRECTED BY
Дејвид Фајнголд / David Feingold
 
19:00
Свечано затварање XXIV међународног фестивала етнолошког филма / Closing Ceremony of 24th International Festival of Ethnological Film
Проглашење победника XXIV међународног фестивала етнолошког филма / Тhe winner announcement of the 24th International Festival of Ethnological Film