Распоред

Среда 15. 10. 2014.

Југословенска кинотека / Yugoslav Film Archive

14:00

Фестивал Плус – 3minID – Идентифилмуј се! / Festival Plus - 3minID – Identifilm yourself!

 

16:00

Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Кулминација карневала / When the Carnival Culminates
Чешка / Czech Republic
15’, 2013.
Редитељ / Directed by
Марија Ржимовска / Marie Římovská

 

Опходи Халубајских звончара / Halubian Bell Ringers
Хрватска / Croatia
65’, 2013.
Редитељ / Directed by
Татјана Удовић / Tatjana Udović

 

Крштени у Драчеву / Baptized in Dračevo
Македонија / Macedonia
36’ 25”, 2014.

Редитељ / Directed by
Јане Петрушевски/ Jane Petruševski

 

18:00

Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Мој пут / My Way
Србија / Serbia
15’, 2013.
Редитељ / Directed by
Петар Арсовски / Petar Arsovski

 

Моје острво / My Island
Аустрија / Austria
29’, 2011.
Редитељ / Directed by
Мартин Цингл / Martin Zinggl

 

Света земља / Holyland
Израел / Israel
53’, 2012.
Редитељ / Directed by
Ана Сомершаф / Anna Somershaf

 

Капетан и његов Петко / Captain and his Friday
Словенија / Slovenia
30’, 2013.
Редитељ / Directed by
Манца Филак, Жига Горишек / Manca Filak, Žiga Gorišek

 

Културна раскршћа / Crossroads of Cultures
Србија / Sebia
13’ 08”, 2013.
Редитељ / Directed by
Реља Пекић / Relja Pekić

Четвртак, 16.10. 2014.

Југословенска кинотека / Yugoslav Film Archive

 

12:00

СТУДЕНТСКИ ОКРУГЛИ СТО / Student ROUND TABLE

Развој самосталне студентске продукције антрополошког филма / The Development of Independent Student Production of Anthropological Film

 

16:00

Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Грицко / Grickо
Србија / Serbia
12’ 28”, 2013.
Редитељ / Directed by
Катарина Милутиновић, Иван Бегани, Лука Миленковић / Katarina Milutinović, Ivan Begani, Luka Milenković

 

Ко те прати кући? / Who Follows You Home?
Србија / Sebia
13’ 30”, 2013.
Редитељ / Directed by
Ивана Самарџић / Ivana Samardžić

 

Отогрифизам или нови елитизам / Otogriffism or the New Elitism
Србија / Serbia
8’ 19”, 2014.
Редитељ / Directed by
Гордана Костић / Gordana Kostić

 

Тамни месец / Darkmoon
Мексико / Mexico
50’, 2013.
Редитељ / Directed by
Томас Џон, Флоријано Енрике Хернандез Круз / Thomas John, Floriano Enrigue Hernández Cruz

 

Више од уметности / More than Art
Србија / Serbia
17’ 49”, 2014.
Редитељ / Directed by
Милица Батричевић, Милан Милин, Ненад Теофиловић / Milica Batričević, Milan Milin, Nenad Teofilović

 

Бетонске кошнице / Concrete Hives
Србија / Sebia
14’ 06”, 2013.
Редитељ / Directed by
Марко Николић, Илија Јанковић, Кристина Живковић / Marko Nikolić, Ilija Janković, Kristina Živković

 

18:00

Фестивал Плус – СТУДЕНТСКИ ПРОГРАМ / Festival Plus – STUDENT PROGRAMME

Мерења разлика / Measuring Difference
Немачка / Germany
69’, 2013.
Редитељ / Directed by
Пип Харе / Pip Hare

 

Данашњи аргументи / Because of Today
Немачка / Germany
57’, 2013.
Редитељ / Directed by
Катарина Ларанжеиро / Catarina Laranjeiro

 

Петак, 17. 10. 2014.

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

19:00

Свечано отварање XXIII међународног фестивала етнолошког филма / Openinig Ceremony of the 23rd International Festival of Ethnological Film

 

 

GRAND PRIX „Драгослав Антонијевић“ XXII међународног фестивала етнолошког филма / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 23rd International Festival of Ethnological Film

Приче о Амстердаму, САД / Amsterdam Stories USA

Белгија / Belgium

360’, 2012.

Редитељ / Directed by

Роб Румбаут, Рохир Ван Ек / Rob Rombout, Rogier Van Eck

 

 

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Пустоод / Pustood

Србија / Serbia

55’, 2014.

Редитељ / Directed by

Небојша Илић Илке / Nebojša Ilić Ilke

Субота, 18. 10. 2014.

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

 

10:00

ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME

Зависност од помоћи. Проблеми система НВО / AIDependence. The Many Ills of the NGO System

Белгија / Belgium

90’, 2014.

Редитељ / Directed by

Алис Сметс, Фредерик Бихман / Alice Smeets, Frederic Biegmann

 

 

12:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Бекство / The Escape

Израел / Israel

74’, 2013.

Редитељ / Directed by

Мени Елијас / Meni Elias

 

 

13:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Аину. Путеви до сећања / Ainu. Pathways to Memory

Шпанија, Јапан / Spain, Japan

82’, 2013.

Редитељ / Directed by

Маркос П. Сентено Мартин / Marcos P. Centeno Martín

 

 

Осења Старе планине / Osenja of Stara Planina

Србија / Serbia

26’ 43”, 2013.

Редитељ / Directed by

Светлана Миљанић / Svetlana Miljanić

 

 

16:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Плес бога кукуруза / Dance of the Maize God

САД / USA

96’, 2014

Редитељ / Directed by

Дејвид Лебрун / David Lebrun

 

 

Деца пустиње / Children of the Desert

Иран / Iran

10’, 2013.

Редитељ / Directed by

Садат Рахимзаде / Sa’adat Rahimzadeh

 

 

18:00

СПЕЦИЈАЛНИ ПРОГРАМ –Филмска група NUR / SPECIAL PROGRAMME – NUR Film Group

Софија / Sofia

Немачка / Germany

2’, 2013.

 

 

Салам алејкум, Немачко / Salam Aleikum Allemagne

Немачка / Germany

45’, 2010.

Мала соба / A Little Room

Немачка / Germany

6’ 30”, 2009.

 

 

Паковање / Packing

Иран / Iran

4’, 2009.

 

 

Љубав у Каселу / Love in Kassel

Немачка / Germany

13’, 2009.

 

 

Заједничка основа разлика / Common Ground of Differences

Немачка / Germany

16’, 2013.

 

 

Реалполитичари / Real Politicians

Немачка / Germany

3’ 30”, 2011.

 

 

20:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Срећа…Обећана земља / Happiness…Promised Land

Француска / France

94’, 2012.

Редитељ / Directed by

Лоран Асе / Laurent Hasse

 

 

Услуга чобанска / Shepherd Service

Србија / Sebia

16’ 45”, 2013.

Редитељ / Directed by

Зорица Петровић / Zorica Petrović

 

Недеља, 19. 10. 2014.

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10:00

ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME

Недовршена путовања / Unfinished Journeys

Данска / Denmark

43’, 2012.

Редитељ / Directed by

Владимир Томић / Vladimir Tomić

 

Увоз-извоз Св. Патрика / St. Patrick’s Import Export

Хрватска / Croatia

25’ 47”, 2013.

Редитељ / Directed by

Марко Димић / Marko Dimić

 

Вилбал / Wheelball

Србија / Sebia

26’, 2013.

Редитељ / Directed by

Слађан Стојановић / Slađan Stojanović

 

12:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Неодољива жеља за брковима / An Itch for a Moustache

Белгија / Belgium

54’, 2014.

Редитељ / Directed by

Матјас Демар / Mathias Desmarres

 

13:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Осетити путовање мртвих / Sensing the Journey of the Dead

Јапан / Japan

45’, 2014.

Редитељ / Directed by

Сатору Ито / Satoru Ito

 

Учитељица Ајаваска / The Teacher Ayahuasca

Чешка / Czech Republic

76’, 2011.

Редитељ / Directed by

Вилијам Полтикович / Viliam Poltikovič

 

16:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Земље труба / Brasslands

САД / USA

84’, 2013.

Редитељ / Directed by

Meerkat Media Collective

 

Посрано сиромаштво / Poop on Poverty

Јужноафричка Република, Данска / South Africa, Denmark

6’, 2013.

Редитељ / Directed by

Виџеј С. Џода / Vijay S. Jodha

 

18:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Химлеров инструмент / Instrument of Himmler

Финска / Finland

56’, 2014.

Редитељ / Directed by

Хеики Хуту-Хилтунен / Heikki Huttu-Hiltunen

 

Цветанка / Tzvetanka

Бугарска, Шведска / Bulgaria, Sweden

66’, 2012.

Редитељ / Directed by

Јулијан Табаков / Youlian Tabakov

 

20:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Живот без речи / A Life without Words

Турска / Turkey

71’, 2011.

Редитељ / Directed by

Aдам Ајзенберг / Adam Isenberg

 

Да ли верујеш у љубав? / Do you Believe in Love?

Израел / Israel

50’, 2013.

Редитељ / Directed by

Дан Васерман / Dan Wasserman

 

Понедељак, 20. 10. 2014.

Етнографски музеј у Београду – свечана сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Ceremonial Hall

 

12:00

ОКРУГЛИ СТО / ROUND TABLE

Улога и значај филмског медија у очувању културног наслеђа – од записа до ауторског става / The Role and Importance of Film as a Medium in the Preservation of Cultural Heritage: from a Record to an Author’s Attitude

 

 

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10:00

ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME

Неко друго Војводово: размишљање у сликама / Another Vojvodovo: Thinking in Pictures

Чешка / Czech Republic

34’, 2013.

Редитељ / Directed by

Михал Павласек / Michal Pavlásek

 

 

Кратко путовање са Ласлом Кунковачом / Short Journey with Laszlo Kunkovacs

Србија / Sebia

50’, 2013.

Редитељ / Directed by

Золтан Бичкеи / Zoltan Bicskei

 

 

13:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

О, рибару, друже стари / O Fisherman, My Old Man

Португал / Portugal

58’, 2014.

Редитељ / Directed by

Амаја Сумпси / Amaya Sumpsi

 

 

Песма цвета / The Flower’s Song

Белгија, Еквадор / Belgium, Ecuador

61’, 2013.

Редитељ / Directed by

Жак Дошан, Хозе Галинга / Jacques Dochamps, José Gualinga

 

 

16:00

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Прича Гесаровог барда / A Gesar Bard’s Tale

Финска / Finland

82’, 2013.

Редитељ / Directed by

Донах Колман / Donagh Coleman

 

 

Укратко / Bref

Шпанија / Spain

30’, 2013.

Редитељ / Directed by

Кристина Питоули / Christina Pitouli

 

 

18:00

СПЕЦИЈАЛНИ ПРОГРАМ – Музеалац у свету етнолошког филма – Источна Србија / SPECIAL PROGRAMME – Museum Professionals in the World of Ethnological Film – Eastern Serbia

Баба Станијина црква / Grandma Stanija’s Church

Србија / Serbia

16’, 1998.

Редитељ / Directed by

Мирослав Војиновић / Miroslav Vojinović

 

 

Другаричење / Sisterhood

Србија / Serbia

14’ 26″, 2004.

Редитељ / Directed by

Даница Ђокић/ Danica Đokić

 

 

Блага буба / Gentle Bug

Србија / Serbia

6’ 15”, 2003.

Редитељ / Directed by

Сузана Антић/ Suzana Antić

 

 

Четрдесетодневни помен / Xeriohagy (40th Day)

Србија / Serbia

13’, 2000.

Редитељ / Directed by

Зоран Антић / Zoran Antić

 

 

Бацање крстова / Casting Crosses

Србија / Serbia

12’ 12”, 2006.

Редитељ / Directed by

Даница Ђокић/ Danica Đokić

 

 

20:30

ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ / IN COMPETITION

Свиње, шишарке и други смртници / Pigs, Pinecones and Other Mortals

Шпанија / Spain

11’, 2012.

Редитељ / Directed by

Патрисиjа Мартинез дел Хојо, Марија Антонија Монтагут, Тони Ксоу / Patricia Martínez del Hoyo, Maria Antònia Montagut, Toniu Xou

 

 

Погребник / The Undertaker

Србија, Немачка / Serbia, Germany

52’, 2013.

Редитељ / Directed by

Драган Николић / Dragan Nikolić

 

Уторак, 21. 10. 2014.

10:00

ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

 

Косовски божур / The Kosovo Peony

БиХ, Србија / Bosnia and Herzegovina, Serbia

4’ 53”, 2012.

Редитељ / Directed by

Мира Лолић Мочевић / Mira Lolić Močević

 

 

Од зрна до слике / From Grain to Painting

Хрватска, Србија / Croatia, Serbia

75’, 2012.

Редитељ / Directed by

Бранко Иштванчић / Branko Ištvančić

 

 

Обриси давни у гласу обале: Свиница / Old Trails by the River’s Bank: Sviniţa

Румунија / Romania

20’ 22”, 2014.

Редитељ / Directed by

Миодраг Обрадов / Miodrag Obradov

 

 

16:00

ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ / INFORMATIVE PROGRAMME

Локол, „школа“. Алваси и Акије иду (и) у школу / Lokkol, “the School”. Alwasi and Akije go (also) to School

Италија / Italy

51’, 2013.

Редитељ / Directed by

Франческо Синчик / Francesco Sincich

 

 

Лазарице / Lazarice

Србија / Serbia

25’ 43”, 2013.

Редитељ / Directed by

Светлана Миљанић / Svetlana Miljanić

 

 

12:00

Етнографски музеј у Београду – свечана сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Ceremonial Hall

Конференција за штампу и проглашење победника XXIII међународног фестивала етнолошког филма /Press conference and the winner announcement of the 23rd International Festival of Ethnological Film

 

 

19:00

Свечано затварање XXIII међународног фестивала етнолошког филма / Closing Ceremony of 23rd International Festival of Ethnological Film