Сатница

Преузмите програм (PDF)

Среда 12. октобар 2016. године / Wednesday October 12, 2016

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

16.00
Информативни програм / Informative programme
Сумње и тајне/ Secrets and Doubts

Србија / Serbia

14', 2012

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Желимир Гвардиол / Želimir Gvardiol

 

Ковачка водица / Smith’s Water

Србија / Serbia

12', 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Радован Ђерић / Radovan Đerić

 

Делхијски снови / Delhi Dreams

Непал / Nepal

30', 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Рамеш Кадка / Ramesh Khadka

 

Жене у лавабоу / Women in Sink

Уједињено Краљевство / United Kingdom

36', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Ирис Заки / Iris Zaki

 
19.00
Свечано отварање XXV међународног фестивала етнолошког филма / Openinig Ceremony of the 25th International Festivalo Ethnological Film
GRAND PRIX „Драгослав Антонијевић“ XXIV међународног фестивала етнолошког филма / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 24th International Festival of Ethnological Film

 

Шуну ће доћи / Shunu Will Come

Русија / Russia

 42', 2011

Редитељ / Directed by

Салават Јузејев / Salavat Yuzeev

 

 
21.00
Такмичарски програм / In Competition
Анплагд/ Unplugged

Србија / Serbia

51', 2013

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Младен Ковачевић / Mladen Kovačević

 

Четвртак 13. октобар 2016 године / Thursday October 13, 2016

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

09.30
Информативни програм / Informative programme
У сну и на јави, цело село уметничко дело / The Dream and the Reality – One Village, One Piece of Art

Србија / Serbia

41', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Светлана Миљанић / Svetlana Miljanić

 

Пастири магле / Herders of the Mist

Шпанија / Spain

55', 2013

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Доминго Морено / Domingo Moreno

 
Број корака / The Number of Steps

Италија / Italy

13' 22”, 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Ђанфранко Спитили / Gianfranco Spitilli

 
11.30
Non-professional програм / Non-Professional Programme
Живеле револуционарке! / Long Live the Revolutionaries

Немачка / Germany

53', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Голназ Хурмазди / Golnaz Hourmazdi

 

Звонко и Иванка / Zvonko and Ivanka

Словенија / Slovenia

15', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Манца Филак, Жига Горишек / Manca Filak, Žiga Gorišek

 

Не надај се / Never Hold Your Breath

Норвешка / Norway

33:14', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Гил Ор Уртрегер / Gil Orr Urtreger

 

Нећу да одем из Елдона / I’m not Leaving Eldon

Швајцарцка / Switzerland

49', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Џесика Болаг / Jessica Bollag

 

 

14.30
Такмичарски програм / In Competition
Пет живота / Five Lives

Република Словачка / Slovak Republic

65', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Јарослава Панакова / Jaroslava Panáková

 

Подучавање незнања / Teaching Ignorance

Француска / France

52'

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Тамара Ерде / Tamara Erde

 

 
16.30
Такмичарски програм / In Competition
Извините, погрешили смо / Sorry, We Make Mistake

Србија / Serbia

21', 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Радован Ђерић / Radovan Đerić

 
Породичне ствари / Family Matters

Израел / Israel

67', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Ноа Рот / Noa Roth

 

Пси нису терористи / Dogs are not Terrorist

Иран и Ирак / Iran & Iraq

3', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Кеиван Маџиди / Keivan Majidi

 

 

18.15
Такмичарски програм / In Competition
Попика – заборављена дечја игра / Popik – Forgotten Child’s Game

Србија / Serbia

20', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Оливија Сладојевић, Владимир Кајловић / Olivija Sladojević, Vladimir Kajlović

 

Рамци негде другде / Out of Rama

Хрватска / Croatia

27' 02'', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Иво Кузманић / Ivo Kuzmanić

 

Свети гласови / Sacred Voices

Италија / Italy

45', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Ренато Морели / Renato Morelli

 
20.00
Такмичарски програм / In Competition
Село у срцу града / Village in the Heart of the City

Србија / Serbia

14' 30'', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Радован Ђерић / Radovan Đerić

 
Сури / Suri

Словачка / Slovakia

65', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Павол Барабаш / Pavol Barabáš

 

Тражење излаза / Searching for the Exit

Република Чешка / Czech Republic

26', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Михал Павласек / Michal Pavlásek

 
68 чланова / 68 Members

Непал / Nepal

36', 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Рамеш Кадка / Ramesh Khadka

 

Петак 14. октобар 2016 године / Friday October 14, 2016

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 
10.00
Информативни програм / Informative programme
Женска прича / A Woman’s Story

Канада / Canada

52', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Азра Рашид / Azra Rashid

 

Земља Удегејаца / Land of Udehe

Русија / Russia

26’, 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Иван Головњов / Ivan Golovnev

 

12.00
ОКРУГЛИ СТО / ROUND TABLE
Етнолошки филм и масовн(ост)а комуникација / Ethnological Film and Mass(ive) Communication

 

14.00
Такмичарски програм / In Competition
Корени душе / Roots of the Soul

Румунија / Romania

42' 15'', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Флорин Андреску / Florin Andreescu

 

Невеста Нила / Bride of the Nile

Француска / France

63', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Едуар Милс-Афиф / Edouard Mills-Affif

 

 
16.00
Такмичарски програм / In Competition
Кристијан – „Не бој се, само веруј“ / Kristijan

Србија / Serbia

15', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Небојша Илић Илке / Nebojša Ilić Ilke

 

Ревека / Reveka

Белгија / Belgium

75', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Бенжамен Коло, Кристофер Јејтс / Benjamin Colaux, Christopher Yates

 

Катрушник / Katrushnik

Белорусија / Belarus

11' 17'', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Алес Лапо / Ales Lapo

 

18.00
Специјални програм / Special Programme
Награђени филмови Радио-телевизије Србије / Awarded Films of the Serbian Broadcasting Corporation
 
Божић у Полимљу / Cristmas in Polimlje

Србија / Serbia

35', 1997

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Милан Кнежевић / Milan Knežević

 

Крсна слава у Шумадији/ Patron Saint’s Feast in Šumadija

Србија / Serbia

30' 6'', 1996

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Никола Станковић / Nikola Stanković

 

Жив сам, још нисам умро/ I’m alive, I’m not dead yet

Србија / Serbia

38', 2000

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Каменко Катић/ Kamenko Katić

 

20.00
Такмичарски програм / In Competition
Наши пашњаци, наше оранице/Our Pastures, Our Plough Lands

Србија / Serbia

27' 06'', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Светлана Миљанић / Svetlana Miljanić

 

Борба петлова / Cockfight

САД / USA

30', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Алесандра Пасквино, Роберт Лемелсон / Alessandra Pasquino, Robert Lemelson

 

Гласови Амазоније / Amazon Voices

Француска / France

52', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Лусил Алемани, Ларнија Шрајби, Маржери Давид / Lucile Alemany, Larnia Chraïbi, Margerie David

 

Субота 15. октобар 2016. године / Saturday October 15, 2016

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

10.00
Информативни програм / Informative programme
Карта из прошлости / Ticket from the Past

Немачка / Germany

23', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Миријам Штин / Miriam Steen

 

Путовање до Црва Хранитеља / Journey to the Maggot Feeder

Естонија / Estonia

68', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Ливо Ниглас, Прит Тендер / Liivo Niglas, Priit Tender

 

Силакаса / Sillaqasa

Холандија / The Netherlands

9', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Шарис Копенс / Sharis Coppens

 

12.00
Такмичарски програм / In Competition
Нулти округ / District Zero

Шпанија / Spain

67', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Пабло Ирабуру, Хорхе Фернандез Мајорал, Пабло Тоско / Pablo Iraburu, Jorge Fernandez Mayoral, Pablo Tosco

 

К2 и невидљиве слуге / K2 and the Invisible Footmen

Пакистан, САД, Бразил / Pakistan, USA, Brazil

54', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Јара Ли / Iara Lee

 

14.00
Такмичарски програм / In Competition
Мајсторско писмо: The Manual Co., Синиша Жарин / Master Craftsman’s Letter: The Manual Co., Siniša Žarin

Србија / Serbia

21' 48'', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Иван Келемен / Ivan Kelemen

 

Dahra / Дахра

Италија / Italy

59’, 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Франческо Синчик / Francesco Sincich

 

Марин речник / Marie’s Dictionary

САД / USA

9' 36'', 2014

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Емануел Вон-Ли / Emmanuel Vaughan-Lee
 

 
16.00
Такмичарски програм / In Competition
Плава гајета и сиви бетон / Blue Boat, Grey Concrete

Црна Гора / Montenegro

30', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Владимир Перовић / Vladimir Perović

 

Трагови рата / Traces of War

Нагорно Карабах, Јерменија, Немачка / Nagorno Karabakh, Armenia, Germany

55'

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Јана Рихтер / Jana Richter

 

Пробни брак / Trial Marriage

Србија / Serbia

10', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Зорица Петровић / Zorica Petrović

 

Сенке и просветљења / Shadows & Illuminations

САД / USA

35', 2010

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Роберт Лемелсон / Robert Lemelson

 
18.30
Специјални програм / Special Programme
Музеалац у свету етнолошког филма – Војводина / A Museum Professional in the World of Ethnological Film – Vojvodina

 

Земља вајаје / The Country of Vajaja

Србија / Serbia

15', 2004

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

ПетарЈовановић / Petar Jovanović

 

Света Петка / St Paraskeve’s Day

Србија / Serbia

20' 14'', 1998

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Татјана Бабовић / Tatjana Babović

 

Ништа слађе од меда / Nothing is Sweeter than Honey

Србија / Serbia

30'

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Мирко Пот / Mirko Pot

 

20.00
Такмичарски програм / In Competition
Наши шетачи – Пет антрополошких прича из Србије: Расковник – Свети грал међу биљкама / Our Walkers – Five Anthropological Stories from Serbia: Raskovnik – The Holy Grail Among Plants

Србија / Serbia

23' 08'', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Оливера Панчић / Olivera Pančić

 

Хоакин Дијаз, речи против заборава / Joaquin Diaz, words against Oblivion

Шпанија / Spain

60' 51'', 2016

РЕДИТЕЉ/DIRECTED BY

Инес Тоариа Теран / Inés Toharia Terán

 

Улица из детињства / Street of Childhood

Босна и Херцеговина – Република Српска / Bosnia and Herzegovina – Republic of Srpska

5' 30''

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Мира Лолић Мочевић/ Mira Lolić Močević

 

Недеља 16. октобар 2016. године / Sunday October 16, 2016

Етнографски музеј у Београду – биоскопска сала / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

11.30
Информативни програм / Informative programme
Најдужа трка / The Longest Race

Шпанија / Spain

51', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Хавијер Тријана, Рубен Сан Бруно / Javier Triana, Ruben San Bruno

 

Полетање / Taking off

Шпанија / Spain

57', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Алваро Орус / Alvaro Orus

 

14.00
Информативни програм / Informative programme
Во, светиња / An Ox, Sanctity

Србија / Serbia

25' 33”, 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Владимир Перовић / Vladimir Perović

 

Сан о Јерусалиму / The Jerusalem Dream

Израел / Israel

54', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Мени Елијас / Meni Elias

 

Бројање таласа / Counting the Waves

Индија / India

16', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Шајок Мукопадјај / Shayok Mukhopadhyay

 

16.00
Информативни програм / Informative programme
Истеривање злог ветра / Banishing the Ill Wind

Италија / Italy

52', 2016

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Донато Каноза / Donato Canosa

 
Самсон, кишобран, сунцобран / Samson, Umbrella, Parasol

Хрватска / Croatia

56', 2015

РЕДИТЕЉ/DIRECTED BY

Давор Борић / Davor Borić

 

Берберин / The Barber

Шпанија / Spain

26', 2015

РЕДИТЕЉ / DIRECTED BY

Франческа Филипс / Francesca Phillips

 

 

19.00
Свечано затварање XXV међународног фестивала етнолошког филма / Closing Ceremony of the 25th International Festival of Ethnological Film
Проглашење победника XXV међународног фестивала етнолошког филма / Тhe winner announcement of the 25th International Festival of Ethnological Film