Schedule

Download programme (PDF)

Tuesday, 10 October 2017

Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala / Ethnographic Museum in Belgrade – Cinema

 

11:00
Informativni program / informative programme
SVAKODNEVNI ŽIVOT / EVERYDAY LIFE

 

Razgovori pokraj puta: Rade sa Vujičić vode / Talks by the Road: Rade of Vujičić Voda

Srbija / Serbia 17’, 2016

Dobrivoje i Dobrila Pantelić /Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Razgovori pokraj puta: Bosa Vasiljević / Talks by the Road: Bosa Vasiljević

Srbija / Serbia 8’, 2016

Dobrivoje i Dobrila Pantelić /Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Kazandžija vatru založio / Fire under the Still

Srbija / Serbia 17’ 46'', 2016

Dobrivoje i Dobrila Pantelić /Dobrivoje & Dobrila Pantelić

 

Dok jaganjci ne utihnu / Until the Lambs Get Silenced

Srbija / Serbia 6’, 2017

Predrag Todorović, Slađan Bogdanović /Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 
Oskara / Oskara

Španija / Spain 72’, 2017

Pablo Iraburu, Injaki Alforha /Pablo Iraburu, Iñaki Alforja

 

 

13:00
informativni program / informative programme
POLOŽAJ ŽENA / THE POSITION OF WOMEN

 

Pemba se vraća u Goli / Pemba returns to Goli

Španija / Spain 53’, 2017

Đozep Perez /Josep Perez

 
Devojački klub / The girls’ club

Italija / Italy 35’, 2017

Stefanija Donaera /Stefania Donaera

 

 

15:00
informativni program / informative programme
POLOŽAJ ŽENA / THEPOSITION OF WOMEN

 

Žene toplih ruku / The Women of warm hands

Meksiko / México 72’, 2017

Adrijan Masijas Dijaz /Adrián Macías Díaz

 

 

18:00
GRAND PRIX PROŠLOGODIŠNJEG FESTIVALA / Grand Prix of the last year’s Festival
NULTI OKRUG / DISTRICT ZERO

Španija / Spain 67’

Pablo Iraburu, Horhe Fernandez Majoral, Pablo Tosko / Pablo Iraburu, Jorge Fernandez Mayoral, Pablo Tosco

 

 

19:00
SVEČANO OTVARANJE XXVI MEĐUNARODNOG FESTIVALA ETNOLOŠKOG FILMA / Openinig Ceremony of the 26th International Festival of Ethnological Film

 

20:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
POLOŽAJ ŽENA U DRUŠTVU I MARGINALNE GRUPE / THE SOCIAL POSITION OF WOMEN AND MARGINAL GROUPS

 

Tkanje priča / Weaving stories

Španija / Spain 57’, 2015

Klara Kalvet /Clara Calvet

 
Obećanje / Promise

Srbija, Belgija / Serbia, Belgium 74'

Željko Mitrović, Dušan Gajić / Željko Mitrović, Dušan Gajić

 

 

Sveta vodica / Sacred Water

Belgija/ Belgium 56’, 2016

Olivije Žurden / Olivier Jourdain

 

Wednesday, 11 October 2017

11:00
informativni program / informative programme
SVAKODNEVNI ŽIVOT / EVERYDAY LIFE

 

Boje alfabeta / Colours of the Alphabet

Ujedinjeno Kraljevstvo, Novi Zeland, Zambija / United Kingdom / New Zealand / Zambia 80’, 2016

Alaster Kol /Alastair Cole

 
Sedamdeset kuća – nigde nikog / Seventy Homes – No People

Srbija / Serbia 20’, 2017

Milan Brajović /Milan Brajović

 

 

13:00
informativni program / informative programme
SVAKODNEVNI ŽIVOT / EVERYDAY LIFE

 

Udruženje miradžija / Association of Matrilocal Husbands

Srbija / Serbia 9’, 2013

Predrag Todorović, Slađan Bogdanović /Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 

Nežni koreni / Gentle Roots

Rumunija / Romania 29’50'', 2017

Florin Andreesku/Florin Andreescu
 

 
PROBLEMI IDENTITETA / IDENTITY ISSUES

 

Budućnost je ogromna / Future, It's far too big

Italija / Italy 80’, 2014

Đuzi Bukeri, Mikele Čitoni /Giusy Buccheri, Michele Citoni

 

 
15:00
STUDENTSKI PROGRAM / STUDENT programme

 

Jedinstvo: modni trendovi u Akri / Unity: Dress-scapes of Accra

Holandija / Netherlands 36’, 2016

Mara Lin Fišer / Mara Lin Visser

 
Nazdravlje / Gezoindelach

Izrael / Israel  28’

Efrat Berger / Efrat Berger

 

Prašina / Dust

Nepal / Nepal 49’, 2016

Dipak Tolange / Deepak Tolange

 

 

18:00
SPECIJALNI programI / SPECIAL programmes
AUSTRALIJSKA FILMSKA UKRŠTANJA / AUSTRALIAN SCREEN INTERSECTIONS

Univerzitet Svinburn / Swinburne University of Technology (nedostaju naslovi filmova?)

(The Magic of Melbourne, Pioneers and Enthusiasts, Tales of Ethnic Diversity, Focus on Indigenous Culture, Young Australians Abroad)

 

20:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
POLOŽAJ ŽENA U DRUŠTVU I MARGINALNE GRUPE

 

Markiz Vavren: od plemićkog imanja do džungle / Wavren, from the manor to the jungle
 

Belgija / Belgium 85', 2017

Грејс Bинтер, Лик Плантије / Grace Winter, Luc Plantier

 

Poslednji ples / The Last Dance

Italija / Italy 55’, 2012

Dijego Dinočenco / Diego D’Innocenzo

 

Šanko si Bonka zalibi / Šanko Fell in Love with Bonka

Srbija / Serbia 29’, 2017

Vanja Čolić / Vanja Čolić

 

Thursday, 12 October 2017

11:00
Informativni program / informative programme
PROBLEMI IDENTITETA, IZBEGLIŠTVA, ZAJEDNIČKOG ŽIVOTA / PROBLEMS OF IDENTITY, LIFE IN EXILE AND COEXISTENCE

 

Liban – osvaja Svetski kup / Lebanon wins the World Cup

Liban / Lebanon 23’, 2017

Toni Elhuri, Antoni Lape /Tony ElKhoury, Anthony Lappé

 

Balada za Siriju / Ballad for Syria

Turska, Sirija / Turkey, Syria 44’, 2017

Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez /Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez

 

 
12:00
International workshop “NEW TECHNOLOGIES AND INTANGIBLE CULTURAL HERITAGE”

(in cooperation with the Regional Centre for the Safeguarding of Intangible Cultural Heritage in South–Eastern Europe under the auspices of UNESCO)

 

13:00
Informativni program / Informative programme
OBIČAJI, RITUALI / CUSTOMS, RITUALS

 

Tama Gaun – selo bakra / Tama Gaun - the Copper Village

Nepal, Norveška / Nepal, Norway 89’, 2015

Frude Sturos, Dipeš Harel /Frode Storaas, Dipesh Kharel

 
Odlete Marija / Maria flies away

Italija / Italy 15’ 54'', 2016/2017

Mikele Samarko /Michele Sammarco

 

 
15:00
STUDENTSKI PROGRAM / STUDENT programme

 

Žene iz moje porodice / Ladies of My Family

Japan / Japan 67’, 2016

Liu Gaoli / Liu Gaoli

 
Barski dijalozi / Swamp Dialogues

Holandija, Rumunija /Netherlands, Romania 53’, 2015

Илдико Зонга Плајаš/ Ildikó Zonga Plájás

 

 

18:00
SPECIJALNI programI / SPECIAL programmes
AUSTRALIJSKA FILMSKA UKRŠTANJA / AUSTRALIAN SCREEN INTERSECTIONS

Regionalni umetnički centar Barkli  / Barkly Regional Arts

(The Magic of Melbourne, Pioneers and Enthusiasts, Tales of Ethnic Diversity, Focus on Indigenous Culture, Young Australians Abroad)

 

20:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
SVAKODNEVNI ŽIVOT / EVERYDAY LIFE

 

Priča o Zvucima Sahela / A Story of Sahel Sounds

Nemačka / Germany 82’, 2016

neopankollektiv

 

Guru, porodica hidžri / Guru, a Hijra Family

Francuska, Belgija / France, Belgium 75’, 2016

Lori Kolzon, Aksel Le Dofen / Laurie Colson, Axelle Le Dauphin

 

U potrazi za šamanom / In serach of the shaman

Francuska / France 95’, 2016

Pjer Bokanfuzo / Pierre Boccanfuso

 

Friday, 13 October 2017

11:00
Informativni program / Informative programme
OBIČAJI, RITUALI / CUSTOMS, RITUALS

 

Sokotra, ostrvo duhova / Socotra, the island of djinns

Španija / Spain 64’, 2016

Hordi Esteva /Jordi Esteva

 

Đavolski pokreti / The devil’s moves

Španija / Spain 82’, 2015

Domingo Morelo /Domingo Morelo

 

Stižu duhovi / Here Come the Spirits

Češka / Czech Republic 26’, 2014

Vilijam Poltikovič /Viliam Poltikovič

 

 

14:00
Prašina vremena / Dust of time

Rusija / Russia 25’, 2017

Nađa Zaharova /Nadya Zakharova

 

Boli Bana / Boli Bana

Belgija / Belgium 60’, 2017

Sajmon Gilard /Simon Gillard

 

Nunta / Nunta

11’9'', 2017

Srbija / Serbia Zvezdana

Stanojević /Zvezdana Stanojević

 
Golubinačke mačkare / Golubinci Carnival

30’23'', 2017

Srbija / Serbia

Vladimir Perić /Vladimir Perić

 

 
16: 30
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
OBIČAJI, RITUALI / CUSTOMS, RITUALS

 

Ko je tvoj deda? / Who is your grandfather?

Nemačka / Germany 23’ 44”, 2016

Sundža Kim, Rikisaburo Sato / Sunjha Kim, Rikisaburo Sato

 
Kako živeti zajedno? / How to live together?

Srbija / Serbia 52’, 2015

Ružica Cica Lukić / Ružica Cica Lukić

 

 

18:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
OBIČAJI, RITUALI / CUSTOMS, RITUALS

 

Kurupira / Curupira

Portugalija / Portugal 11’ 45”, 2016

Pedro Figeiredo Neto / Pedro Figueiredo Neto

 

Duhovi / Spirits

Tajland / Thailand 4’ 30”, 2017

Rajan Anderson / Ryan Anderson

 

Nema zadušnica / No Panikhide

Srbija / Serbia 10’, 2013

Predrag Todorović, Slađan Bogdanović / Predrag Todorović, Slađan Bogdanović

 

 
19:00
SPECIJALNI programI / SPECIAL programmes
IZ NOVIJE PRODUKCIJE ETNOGRAFSKOG MUZEJA U BEOGRADU / FROM THE RECENT PRODUCTION OF THE ETHNOGRAPHIC MUSEUM IN BELGRADE

 

Kao što iđu đevojke / Like other girls do

SAD–Srbija / USA – Serbia 25’

Melisa Poter / Melissa Potter

 

 

20:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
SVAKODNEVNI ŽIVOT / EVERYDAY LIFE

 

Mali ljudi. Veliko drveće / Small people. Big trees

Rusija / Russia 45’, 2016

Vadim Vitovcev / Vadim Vitovtsev

 

Pa Džo i Lav / Paa Joe & The Lion

Velika Britanija / United Kingdom 72’, 2016

Bendžamin Vigli / Benjamin Wigley

 

Neobična povest o Princu Detmeru / The strange story of Prince Dethmer

Francuska / France 21’ 29 ”, 2017

Adrijen La Vaper, Korto Vaklav / Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav

 
Kukmorski momci / Kukshel guys

Rusija / Russia 34’, 2016

Salavat Juzejev / Salavat Yuzeev

 

Saturday, 14 October 2017

11:00
informativni program / informative programme
OBIČAJI, RITUALI / CUSTOMS, RITUALS
 
Ljope na škrip / Cracking Shoes

Srbija / Serbia 24’24'', 2017

Vladimir Perović /Vladimir Perović

 
Ne stidim se sela rođenoga / I’m not Ashamed of My Home Village

Hrvatska / Hrvatska 30’10'', 2016

Davor Borić /Davor Borić

 
Između kuća i kosmosa / Among Houses and the Cosmos

Holandija / Netherlands 60’, 2016

Koštana Banović /Koštana Banović

 

 

13:00
SPECIJALNI programI / SPECIAL programmes
PROGRAM ID3MIN / PROGRAMME ID3MIN
Ona, on, ili...? / She, He, or...?

 

 

14:00
STUDENTSKI PROGRAM / STUDENT programme

 

Nije život jedna žena / Drag Me To Heaven

Srbija / Serbia 12’ 29”

Stefan Pejić, Nina Šašić, Marija Mrkić / Stefan Pejić, Nina Šašić, Marija Mrkić

 

Osećanje istorije / The Feel of History

Holandija / Netherlands29’, 2017

Lize Zurne / Lise Zurné

 

Skopska simfonija / The Symphony of Skopje

Makedonija / Macedonia 13’ 30”, 2016

Nina Mladenović, Anđela Dostanić, Marija Mrkić, Andrej Tatarčevski / Nina Mladenović, Anđela Dostanić, Marija Mrkić, Andrej Tatarčevski

 

Carpe Diem

Makedonija / Macedonia 20’ 52”, 2016

Mila Petrovska, Kristina Paskoska / Mila Petrovska, Kristina Paskoska

 

 

16:00
TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION
PROBLEMI IDENTITETA, SUKOBI KULTURA / IDENTITY ISSUES, CULTURE CLASHES

 

Zgrabi i beži / Grab and Run

Španija, Nemačka / Spain, Germany 85', 2017

Rože Korela / Roser Corella

 

 

Naša planina / Our Mountain

Brazil / Brazil 36’, 2016

Палома Јањез Серано, Бенџамин Љоренс Рокамора, Стефаниjа Виља, Даниел Лема, Клара Клајнингер, Спирос Герусис / Paloma Yáñez Serrano, Benjamin Llorens Rocamora, Stefania Villa, Daniel Lema, Clara Kleininger, Spyros Gerousis

 

Ime Muhamed / Mohamed, the first name

Francuska / France 15’, 2016

Malika Zairi / Malika Zairi

 

Naši ljudi / Our Folks

Srbija / Serbia 24’ 47”, 2017

Svetlana Miljanić / Svetlana Miljanić

 

 

20: 00
DODELA NAGRADA I SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA / Awards and Closing Ceremony